Doposażanie W Kuźni u Kowala

W 2013 roku zrealizowano projekt pn. „Zakup instrumentów muzycznych, strojów oraz szafy dla zespołu ludowego W Kuźni u Kowala z Kowalowej działającego przy Ośrodku Kultury w Ryglicach”.

Zadanie to zawarte było w ramach „Małych projektów” „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013 ogłoszonego przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju – Leader +. Pozyskano środki – 10884 zł.

W Kuźni u Kowala od 27 lat przyczynia się do chronienia i promowania rodzimej kultury ludowej, uświetnia imprezy, reprezentuje gminę Ryglice w okolicy, promuje region Pogórza, a także Ziemię Tarnowską. Zakup instrumentów dla członków kapeli oraz katanek damskich pozwoli zespołowi lepiej realizować swoje cele i poprawi jego warsztat artystyczny. Warto przy tej okazji dodać, że zostały ostatecznie skompletowane wszystkie stroje, które zespół posiada. Instrumenty i stroje stanowią niezastąpione medium i środek ekspresji w kontakcie z widzem, wpłyną pozytywnie na integrację społeczną, pobudzą do rozwijania, zwłaszcza u ludzi młodych, zainteresowań i pasji do muzyki oraz całej tradycji ludowej.

Projekt zrealizował Ośrodek Kultury w Ryglicach

Dodajmy, że wcześniej zespół otrzymał stroje w ramach "Mecenatu Małopolskiego".

Projekt - instrumenty, stroje, szafa
Projekt - instrumenty, stroje, szafa

Share on Myspace

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę
Gromy, śpiwomy, bawimy, przypominomy downe casy! W Kuźni u Kowala

Strona wykorzystuje cookies. Jeśli zgadzasz się na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci tej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, strona może nie działać prawidłowo. Więcej informacji