W Kuźni u Kowala w Folkowej Liście Przebojów radia RDN

Zespół ludowy W Kuźni u Kowala cieszy się wielką popularnością, o czym świadczy m.in. pozycja piosenki w programie radiowym "Folkowa Lista Przebojów".

Stworzony 27 lat temu przez Andrzeja Nalepkę zespół folklorystyczny stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek gminy Ryglice a nawet regionu. Najlepiej wiedzą o tym odbiorcy jego muzyki- dowodzi temu czwarte miejsce za okres półroczny w 2013 r. w plebiscycie RDN Nowy Sącz.

W listopadzie 2012 roku zespół ludowy z Kowalowej został zaproszony do uczestnictwa w liście przebojów muzyki ludowej i folkowej Radia RDN Małopolska. Zgłoszona piosenka "Wiedzie, dróżka wiedzie" przez cały ten czas utrzymuje się w pierwszej dziesiątce dzięki oddanym głosom słuchaczy. Warto dodać, że do rywalizacji przystąpili soliści, kapele, zespoły folklorystyczne i folkowe dużego obszaru: kilkunastu powiatów Małopolski i Podkarpacia - m.in. regionu krakowskiego, sądeckiego, rzeszowskiego, Podhala, a także znane w Polsce zespoły muzyki folkowej.

Przez cały czas trwania listy folkowej, zespół z Kowalowej utrzymuje się w ścisłej czołówce a za okres półroczny wywalczył czwartą pozycję. W 2013 r. RDN Nowy Sącz wydał płytę z jedenastką największych przebojów "Folkowa Lista Przebojów", na której znalazł się także utwór zespołu z Kowalowej. "W Kuźni u Kowala" umieści na liście także następne piosenki, ale popularność pierwszego utworu- zgodnie z zasadami audycji- na to nie pozwala. Na antenie Radia RDN zespół wykonał także kolędy. Ich nagrania demo znajdują się w zakładce Multimedia.

Wywiad dla Radia RDN Małopolska

Wywiad znajduje się w cz. 2 audycji:

 

Na utwory prezentowane w wakacyjnej Folkowej Liście Przebojów można głosować na stronie internetowej RDN, mailowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), przez formularz na stronie internetowej (maksymalnie 3 głosy w ciągu tygodnia), wysyłając sms pod numer 71051 (w treści należy podać rdn.folk oraz numer utworu – koszt 1,23 z VAT), a także za pomocą kartek pocztowych wysyłanych na adres: RDN Nowy Sącz, pl. Kolegiacki 4, 33-300 Nowy Sącz.

Wiedzie dróżka wiedzie - nr 39: 

Share on Myspace

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Więcej w tej kategorii: « Spotkanie ze złotymi jubilatami
Powrót na górę
Gromy, śpiwomy, bawimy, przypominomy downe casy! W Kuźni u Kowala

Strona wykorzystuje cookies. Jeśli zgadzasz się na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci tej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, strona może nie działać prawidłowo. Więcej informacji