Na Dożynkach Reymontowskich

Zespół W Kuźni u Kowala uczestniczył w niedzielę 13 września w Ogólnopolskich Dożynkach Reymontowskich w Wierzchosławicach.

Zespół był obecny w uroczystościach patriotyczno - religijnych nad grobem śp. W. Witosa i w Mszy św. w miejscowym kościele parafialnym.

Później, na scenie przedstawił obrzęd dożynkowy, za który zdobył gromkie brawa oraz zaprezentował własny wieniec dożynkowy, który wysoko doceniło nie tylko jury, ale przede wszystkim licznie przybyli goście.

Dożynki Reymontowskie w Wierzchosławicach odbyły się z okazji jubileuszu odwiedzin Władysława Reymonta w Wierzchosławicach. 90 lat temu Wincenty Witos zaprosił do swej rodzinnej wsi laureata nagrody Nobla W. S. Reymonta. Witos z tej okazji urządził dożynki na jego cześć.

 

Fot. G. Cup, J. Siemek

Z okazji święta dożynkowego do Wierzchosławic przybył m.in. Marek Steindel, prawnuk W. Witosa oraz Władysław Kosiniak - Kamysz, minister pracy i polityki społecznej oraz wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Galeria zdjęć:

Dożynki Reymontowskie w Wierzchosławicach
Dożynki Reymontowskie w Wierzchosławicach

Share on Myspace

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę
Gromy, śpiwomy, bawimy, przypominomy downe casy! W Kuźni u Kowala

Strona wykorzystuje cookies. Jeśli zgadzasz się na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci tej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, strona może nie działać prawidłowo. Więcej informacji