1 miejsce w Folkowej Liście Przebojów Radia RDN

Zespół ludowy W Kuźni u Kowala zajął 1 miejsce w audycji Radia RDN Małopolska - RDN Nowy Sącz "Folkowa Lista Przebojów".

W listopadzie 2012 r. zespół ludowy z Kowalowej zagościł na liście przebojów muzyki ludowej i folkowej Radia RDN. Zgłoszona piosenka "Wiedzie, dróżka wiedzie" przez dwa lata utrzymuje się w pierwszej dziesiątce dzięki oddanym głosom słuchaczy. W niedzielę 26 października "Wiedzie, dróżka wiedzie" awansowała na 1 miejsce.

Warto dodać, że do rywalizacji w FLP przystąpiło setki podmiotów wykonawczych: soliści, kapele, zespoły folklorystyczne i folkowe dużego obszaru - kilkunastu powiatów Małopolski i Podkarpacia, m.in. z regionu krakowskiego, sądeckiego, rzeszowskiego, Podhala, a także znane w Polsce zespoły muzyki folkowej. "Wiedzie, dróżka wiedzie" to zaledwie jedna z dwóch pozycji listy, które najdłużej utrzymały się w plebiscycie.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

  

Share on Myspace

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę
Gromy, śpiwomy, bawimy, przypominomy downe casy! W Kuźni u Kowala

Strona wykorzystuje cookies. Jeśli zgadzasz się na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci tej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, strona może nie działać prawidłowo. Więcej informacji