Lesława Dominiewska

Śpiew

Grupa śpiewacza i obrzędowa

 

Ur. w 1964r. Mieszkanka Zalasowej. Jest mężatką, ma czworo dzieci – wszystkie są pełnoletnie, utalentowane muzycznie. Ukończyła liceum krawieckie w Tarnowie, Studium Wychowania Przedszkolnego, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, posiada Absolutorium Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie- Instytut Teologiczny w Tarnowie. Obecnie jest słuchaczką II -go roku Diecezjalnego Studium Rodziny w Tarnowie. Jest nauczycielem dyplomowanym. Pracowała w przedszkolu w Kowalowej, w Ryglicach, obecnie pracuje w ZSzP w Zalasowej. Zna także trud pracy w gospodarstwie rolnym– do niedawna wspólnie z mężem Kazimierzem pracowali na ponad 7. ha gospodarstwie. W latach 90. prowadziła audycję w Radiu Dobra Nowina.

Od młodości uczestniczy w życiu społecznym Gminy Ryglice i Zalasowej. Była harcerką, członkinią ZMW „WICI”. Pracuje w Radzie Sołeckiej, pracowała w Radzie Miejskiej w Ryglicach– jako przewodnicząca jednej z komisji. Jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich i pełni funkcję sekretarza zarządu KGW. Założyła i prowadziła biuletyn informacyjny „W naszej Zalasowej”. Jest także członkiem i założycielem Stowarzyszenia Zalasowian.

W dziedzinie muzycznej udzielała się jako członkini chóru szkolnego, śpiewała w zespole ludowym „Zalasowianie”, śpiewa w Chórze Parafialnym oraz w grupie śpiewaczej KGW „Zalasowianki”. Opracowuje piosenki i przyśpiewki ludowe. Przez wiele lat jest twórcą palm, kwiatów bibułkowych i innych dzieł związanych z tradycjami wiejskimi. Tworzy wieńce dożynkowe, które zdobywają laury w licznych konkursach. Początki tej twórczości sięgają lat 70., kiedy w KGW współpracowała z Ludwiką Dominiewską - późniejszą teściową.

Lesława dzieli się swoimi różnorodnymi umiejętnościami artystycznymi i wiedzą nt. tradycji ludowych z innymi: w rodzinie, w przedszkolu, ze znajomymi, przyjaciółmi.

 

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Magdalena Pyc Zbigniew Kumięga »
Powrót na górę
Gromy, śpiwomy, bawimy, przypominomy downe casy! W Kuźni u Kowala

Strona wykorzystuje cookies. Jeśli zgadzasz się na ich używanie, zostaną zapisane w pamięci tej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody, strona może nie działać prawidłowo. Więcej informacji